{ Kurumsal ve Bireysel SEO Hizmeti Ajansı ile çalışmanın en büyük avantajı zirveleri kontrol edebilme gücüdür. Türkiye'de yaptığı işin zirvesine oynamaktadır.} Hacklink Blog sitemiz aracılığıyla ile ilgili bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Blackhat SEO çalışmaları ile ilgili olarak detaylı bir çok bilgiye blog üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu zamana kadar hiç bir müşterimizi mağdur etmedik. Yalan yanlış cümleler kurarak insanları sömürmedik. Piyasa'da cirit atan, kendini bu işe adamış ve müşterisine önem verir gibi görünüp ödeme alıp piyasadan kaybolup, farklı kimliklere bürünerek piyasa yapmaya çalışan kişi/lik/siz insanlar sıfatına dahil olmadık. Bizi bilen biliyor, Daha fazla lafı uzatmanın gerek olmadığını düşünüyorum. Temel kuralımız Dürüstlük, Prensip kuralımız Memnuniyet, Amacımız sektör'de lider olmaktır. Google arama motoru üzerinden hacklink sektörünün lideri.

Blackhat SEO ile Sitenizi Hemen Analiz Edin!

SEMRUSH; Analiz sonuçları sizi memnun etmediyse daha iyi bir performans ve Google'de yükselmek için hemen bizimle iletişime geçin.

AMP Rehberi

İnternetin mobil alana kayması ile birlikte hız oldukça önemli olmaya başladı. İşte tamda burada google tarafından desteklenen Accelerated Mobile Pages Project ( AMP ) 2015 yılından beri dünyada yayılmaya başladı.

Özellikle mobil öncelikli indexleme haberleri ile birlikte dahada önem kazanmaya başlayan hızlandırılmış mobil sayfalar 2018 yılında seo uzmanlarını ve tasarımcıları meşgul edecek önemli haberler arasında yer alıyor.  Bende sizleri için tam kapsamlı bir AMP rehberi hazırlamaya karar verdim.

Amp nedir ?

Accelerated Mobile Pages Project kısaca AMP , Türkçemize çevrilmiş hali ile ise Hızlandırılmış mobil sayfalar google tarafından desteklenen açık kaynak kodlu bir yazılım geliştirme alanıdır.  İnternet sitelerinin mobil platformlarda daha hızlı açılmasını hedeflemektedir.Google AMP aslına bakcak olursak kısıtlanmış bir HTML5 dir. Amp teknolojisi html ve js sayfaların hızlı şekilde oluşturuyor ve google önbellekleme sistemi de istemcilerde sitelerin hızlıca yüklenmesini sağlamaktadır. Amp sitelerin google sunucularında barınıyor olması da büyük avantajlardan biridir. Hem kodların yalın olması hemde sitenin google önbelleğinden açılması amp sitelerin 1 saniyenin altında yüklenmesini sağlarlar.Google sunucularını illegal olarak kullanan bir çok sistemi görmekteyiz ama bu istismar ve kötüye kullanım her sistemde mevcuttur. AMP sisteminin problemli olduğunu göstermez.

WordPress Amp kurulumu nasıl yapılır ?

Özel yazılım kullananlar için sitelerini AMP ‘ye uyarlamak zaman alabilir. Ancak WordPress sitelerde iki harika eklenti sayesinde dakikalar içinde sitenizi AMP ye dönüştürebilirsiniz. Ben aşağıda listelediğim iki wordpress eklentisini aynı anda kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşamıyorum. Bu iki eklenti ile Google Analytics, Yoast Seo ile entegre çalışması ve ayarları , AMP page builder, Performans, Yapısal Veri, Schema & Structured Data , Push Notification desteği, Contact Form 7 desteği, Yorum ayarları, Google adsense reklam desteği, İstenilen yazıda , sayfada veya kategoride amp gizleme gibi tüm ayarları gerçekleştirebilirsiniz.

 • AMP for WordPress eklentisi – https://wordpress.org/plugins/amp/
 • AMP for WP eklentisi – Accelerated Mobile Pages – https://wordpress.org/plugins/accelerated-mobile-pages/

MUTLAKA OKUMALISIN !  Url parametreleri

Amp ‘yi iptal etsem seo açısından sorun yaşar mıyım ?

Bazen sitesinde amp yi aktif etmiş kişilerden reklam gelirlerinin düştüğü gibi yakınmalar duyuyorum. Bu tarz durumlarda amp yi nasıl iptal edebilirim. Bir sorun yaşar mıyım ? 404 hataları başıma bela olur mu ? diye sorular sıklıkla soruluyor. Eğer aşağıdaki anlattığım kriterlere uyarsanız amp yi sorunsuz bir şekilde iptal edebilirsiniz. Sitenizde her hangi bir trafik kaybı yaşama ihtimalinizde çok düşük.

WordPress Amp iptal etme aşamaları ?

Aşağıdaki adımları doğru olarak uygularsanız sitenizde her hangi bir trafik kaybı yaşama ihtimaliniz düşüktür. Sorun yaşarsanız yorum olarak sorularınızı sorabilirsiniz.

 1. Öncelikle kurmuş olduğnuz amp eklentisini yada eklentilerini deaktif  ( disable ) edin
 2. Sonra eğer kurulu değilse Redirection eklentisini kurun.
 3. Add New Redirection kısmına gelin
 4. Source url kısmına  /(.*)\/amp yazın
 5. Target Url kısmına https://www.BURAYASITEADRESİNYAZ.com/$1 yazın.
 6. Regex seçeneğini işaretleyin
 7. Son olarak bir kaç amp sayfasını redirect-checker.org sitesinden test ederek amp olmayan sayfanıza 301 ile yönleniyor mu kontrol edin
 8. İşlem tamamlandı

AMP kullanmanın dezavantajları

Henüz geliştirme aşamasında olan AMP nin sunucu yükünü azaltma , hız vs. gibi avantajlarının yanı sıra göreceli olarak zararlı etkilerini de sayabiliriz.

 1. E-ticaret sitelerinde AMP kullanımı olası değildir
 2. Zaten var olan bir internet siteniz varsa bu sitenin birde AMP versiyonunu oluşturmak özellikle özel yazılımlarda ek zaman ve ekonomik külfet anlamına gelecektir
 3. Kısmen bazı siteler Adsense reklam gelirlerinin düştüğünü rapor etmişlerdir
 4. AMP kütüphanesi dışında herhangi bir JavaScript’e izin verilmediğinden bu sizi kısıtlayacaktır

Amp için canonical kullanımı nasıl olmalıdır ?

Sitenize ait sayfaların normal sürümlerinde AMP teknolojisini kullandığınızı canonical etiketi ile google ‘a gösterbilirsiniz. Bunun için tüm alt sayfalara şu kodu eklemelisiniz<link rel=”amphtml” href=”https://www.SITEADRESINIZ.com/AMPVERSIYON.html”> Böylece normal sayfanızı ziyaret eden google o sayfanın amp sürümünün adresini öğrenmiş olur.

You May Also Like

About the Author: blackhatseo

3 Comments

 1. Termallerde bir de oda servis hizmeti bulunmaktadır. Misafirlerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda üretilip oluşturulan yiyecek ve içecekler odalara servis mahiyetiyle ulaştırılarak misafirlerimizin talepleri yerine getirilmiş olur.
  Bu doğrultuda restorant hizmetleri, mutfak hizmetleri ya da oda servis hizmetleri olsun kaplıcalarımızda yiyecek içecek hizmetlerinin başarılı bir şekilde müşterilere sunulması gerekmektedir. Çünkü https://www.termalotelbul.com/ a göre termal otellere gelen müşteriler sağlık tedavisine yönelik yüksek beklentilere sahip olup bu beklentilerin karşılanması, sağlık hizmetlerinin başarısına da önemli derecede etki etmektedir.

 2. Termal otellerimizde restorant hizmetleri kapsamında misafirlere yiyeceklerin çeşitli metotlara göre sunumu yapılarak yiyecek ihtiyaçları karşılanmaktadır. https://www.termalotelsepeti.com/ sitesine göre: Elbette bunlar normal standartlarda hazırlanılıp sunulan yiyecekler değildir. Çünkü gelen misafirlerimiz her zaman için özgün yiyeceklerle ağırlanmak ister. Bunun için de en güzel sunumların gerçekleştirilmesi bağlamında yoğun çabalar sarf edilmekte ve müşterilerimizin mutluluğu sağlanmaktadır.
  Termal otelde mutfak hizmetleri, müşterilere sunulan yiyeceklerin üretilerek gereken süslemelerin yapılması faaliyetlerini kapsamaktadır. Yani tatil severlerin damak lezzetine sunulacak tüm yemekler muhteşem aşçılarımızla hazırlanılarak restoran hizmetlerine teslim edilmektedir.

 3. İslami otellerde ve termal otellerde sunulan yiyecek içecek hizmetleri, gerek insanların fiziksel ihtiyaçlarını karşılanmasının bir nedeni olmasından, gerekse konaklayan misafirler açısından sağlık hizmetleriyle birlikte eşgüdümlü bir şekilde sunulması gerektiğinden, müşteriler açısından oldukça önemlidir https://www.islamiotelvitrini.com/ e göre, termal otellerde sunulan bu hizmetlerin bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir Termal otellerde sunulan yiyecek içecek hizmetlerinde bu özelliklerin göz önüne alınması, termal otel işletmelerinde bu hizmetlerin öneminin ortaya konulması ve bu hizmetlerin içeriğinin daha detaylı bir şekilde anlaşılabilmesi açısından oldukça önemli bir konuyu oluşturur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: http://www.blackhatseo.org/
WhatsApp Destek Tıklayın!
pendik evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat epoksi boya epoksi zemin kaplama medyum