{ Kurumsal ve Bireysel SEO Hizmeti Ajansı ile çalışmanın en büyük avantajı zirveleri kontrol edebilme gücüdür. Türkiye'de yaptığı işin zirvesine oynamaktadır.} Hacklink Blog sitemiz aracılığıyla ile ilgili bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Blackhat SEO çalışmaları ile ilgili olarak detaylı bir çok bilgiye blog üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu zamana kadar hiç bir müşterimizi mağdur etmedik. Yalan yanlış cümleler kurarak insanları sömürmedik. Piyasa'da cirit atan, kendini bu işe adamış ve müşterisine önem verir gibi görünüp ödeme alıp piyasadan kaybolup, farklı kimliklere bürünerek piyasa yapmaya çalışan kişi/lik/siz insanlar sıfatına dahil olmadık. Bizi bilen biliyor, Daha fazla lafı uzatmanın gerek olmadığını düşünüyorum. Temel kuralımız Dürüstlük, Prensip kuralımız Memnuniyet, Amacımız sektör'de lider olmaktır. Google arama motoru üzerinden hacklink sektörünün lideri.

Blackhat SEO ile Sitenizi Hemen Analiz Edin!

SEMRUSH; Analiz sonuçları sizi memnun etmediyse daha iyi bir performans ve Google'de yükselmek için hemen bizimle iletişime geçin.

Google İndexleme

Bir internet sitesinin indexlenme durumu sitenin seo sağlığı hakkında fikir sahibi olmamızı sağlar. Bir sitede yavaş indexlenme veya indexlenmeme gibi problemler varsa bu yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz. Ayrıca google ‘da bulunan tüm indexlerin kaldırılmış olması durumunda tam spam yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Google site indexlemesi nedir ?

Her hangi bir internet sitesinde yayınlanan yazıların google önbelleğine alınma yani sayfanın goole ‘a eklenme  işlemine google önbelleğe alma işlemi denir .

Arama motoru genelinde söylemek gerekirse bir internet sitesinin tümünün yada yayınlanan yeni bir alt sayfasının arama motorları tarafından ( örn. google, yandex ) önbelleğe yani hafızaya alınması işlemine indexleme denilmektedir. Böylece arama motoru ilgili içeriği sitenizde olduğunu teyid ederek hafızasına alır.

Google indexleme( önbellek ) süresi ortalama ne kadardır ?

Bu süre arama motorlarının crawl gücü ile eşit orantılıdır. Zaman zaman algoritmik problemler yada aşırı sayıda önbellek oluşması nedeni ile büyük arama motorlarında ciddi problemler olabilmektedir. Bu tür durumlarda forumlarda indexlenme problemleri ile ilgili paylaşımlar yapılmaktadır.

Google index analizi için araçlar !

 • Google botun son erişim tarihini öğrenmek için https://www.searchenginegenie.com/tools/google-bot-last-accessed-date.php aracını kullanbailirsiniz
 • Sitenizdeki tüm sayfaları toplu olarak index alıp almadığını sorgulayabilirsiniz https://smallseotools.com/google-index-checker/
 • Tek url nin google tarafından önbelleğe alınıp alınmadığını kontrol edin http://www.visiospark.com/google-index-checker/
 • Toplu olarak index almamış sayfaları bulmanızı sağlar http://indexchecking.com/
 • İki alt sayfanın benzerlik oranını kıyaslar http://www.visiospark.com/similarpagechecker/
 • Google da yer alan index sayısını öğrenmek için Search Console da yer alan dizin durumunu kontrol edebilirsiniz. Zira önbellekteki sayfa sayısının hızlı bir şekilde artması hacklenme belirtisi olabilir. Yada aynı şekilde hızlı şeklide index sayısının düşmesi aşağıdaki sorunlara yol açabilir.

Hızlı indexlenme ipuçları

 • Sosyal Medya içerikleri paylaş ve ister reklam yaparak ister organik olarak trafik çekmelisin
 • Google ADD url servisini kullanabilirsin
 • İmleme sitelerini kullanın, google imleme sitelerini çok dolaşır hatta bazı imleme sitelerinden hiç çıkmaz 🙂
 • Bir site haritası hazırlayıp Search Console ‘a gönderin site haritanız var ise yeniden göndermeyi deneyin
 • Eski yazılarınızı ara ara kalite açısından güncelleyin
 • Rss / Atom feed servislerini kullanın
 • Ping servislerini kullanarak daha hızlı indexleme sağlayabilirsiniz
 • Google gibi getir hizmetini kullanmak
 • Mobil uyumluluk aracı ile google dizinine sayfa göndermek

Google sitemi neden hızlı indexlemiyor ?

Site neden yavaş indekslenir ve/veya indekslenmez bu problemin en başında sunucu hataları, yazılım hataları, site genelinde noindex kullanımı, robots.txt, dns problemleri, google tarafından uygulanan manuel cezalar, url kaldırma aracının özensiz kullanılması gibi durumlar akla gelmektedir.

Aşağıda detaylı bir kontrol listesini bulabilirsiniz. Siteniz indekslenme problemi yaşadığında hemen bu kontrol listesinin üzerinen gidebilirsiniz.

Google site ekleme nasıl yapılır ?

Bir sitenin tümünü yada siteye ait bir alt sayfayı google ‘a eklemek için bir çok yöntem bulunmaktadır. Bunları genel olarak saymak gerekirse  ;

 • Arama sonuçlarına add url yazarak çıkan snippet ‘a google ‘a eklemek istediğiniz adresi yada alt sayfayı yazmak ve göndermek
 • Search Console aracılığı ile site haritasını güncelleyerek google ‘a göndermek
 • Search Console aracılığı ile google gibi getir yapmak
 • RSS / Atom feed kullanarak sayfaları ekleme
 • Google mobil uyumluluk analiz aracı vasıtasıyla bir sayfayı ekleme

Google index sayısı sorgulama nasıl yapılır ?

Bir sitenin google’da ne kadar ( kaç sayfa ) indeksinin bulunup bulunmadığını sorgulamak için google arama kutucuğuna site:aramakistediginizsite.com şeklinde aratma yapmalısınız. Bunun sonucu olarak yaklaşık şu kadar sonuç şeklinde bir istatistiki bilgi alırsınız.

İkinci seçenek ise Google Search Console ( Web Yöneticisi Araçları ) giriş yapın. Sonrasında dizni durumu sekmesinden tarihsel olarak sitenizin indeks sayılarını sorgulayabilirsiniz.

Hangi yazılarım index almadığını nasıl bulurum ?

Hangi yazıların index alıp almadığını sorgulamak içinse www.indexchecking.com aracını kullanabilirsiniz .Böylece site haritasındaki tüm linkleri yada sitenizdeki url leri bu siteye kopyalayarak her bir alt sayfa için ayrı ayrı hangilerinin index aldığını / almadığını sorgulayabilirsiniz.

You May Also Like

About the Author: blackhatseo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: http://www.blackhatseo.org/
WhatsApp Destek Tıklayın!
pendik evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat epoksi boya epoksi zemin kaplama medyum